Strona główna / Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów

Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów

Jak usunąć plamy z trawy Lista sprawdzonych sposobów

Nasze ubrania codziennie narażone są na liczne zabrudzeniaodpowiadają za to tłuste posiłki, brudne łapy psa po spacerze oraz zmora wielu osób, zwłaszcza wychowujących dzieci, czyli plama z trawy na spodniach, odzieży sportowej i innych elementach garderoby. Z pewnością każdy rodzic wie, jak ciężka jest walka z zielonymi śladami na białych skarpetkach, koszulkach i spodenkach żywiołowej pociechy. W próbie ratowania stroju możesz sięgnąć po różnego rodzaju produkty, warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jak usunąć plamę z trawy w sposób sprawdzony, szybki, a przede wszystkim bezpieczny dla tkaniny.

Dlaczego plama z trawy może być trudna do usunięcia?

Istnieje wiele substancji, które trudno jest sprać, ale wśród nich trawa zdaje się szczególnym przypadkiem. Problem z usunięciem śladów po niej kryje się w zielonym barwniku, który dosłownie wgryza się w tkaninę. Chlorofil niestety bardzo mocno barwi wszystkie materiały, dlatego pozbycie się go może być wyjątkowo trudne. Wystarczy zaledwie jeden upadek lub poślizgnięcie się na mokrej murawie i gotowe – zielone smugi już są widoczne na spodniach lub bluzce. W przypadku aktywnych dzieci, bawiących się na dworze lub uprawiających sport, właściwie nie da się ich uniknąć. Lepiej od razu przygotować się na to, jak sprać plamy z trawy.

Czym usunąć plamę z trawy?

Jeśli stoisz w obliczu tego dylematu i zastanawiasz się, czy plama z trawy zejdzie, to odpowiedź na szczęście jest twierdząca. Takie zabrudzenia można usunąć mimo ich uporczywości, zwłaszcza jeśli od razu sięgniesz po odpowiednie środki czyszczące. Przede wszystkim będą to profesjonalne produkty, takie jak na przykład odplamiacz do tkanin kolorowych w saszetce.

Pamiętaj, że bez względu na to, jaką taktykę walki ze śladami po trawie wybierzesz, musi ona zostać wdrożona natychmiast. Im szybciej zareagujesz, tym większe masz szanse na to, że uda Ci się stosunkowo łatwo pozbyć niepożądanego zabrudzenia, szpecącego Twoje ubrania. Nie powinno się także stosować do czyszczenia gorącej wody, ponieważ może ona utrwalić ślady.

Jak sprać plamy z trawy, by nie zniszczyć tkaniny?

W usuwaniu ciężkich zabrudzeń istotne jest nie tylko to, czy plama z trawy zejdzie, ale także pozostawienie materiału w dobrym stanie. Wiele mocnych środków piorących lub innych substancji może bowiem naruszyć sploty tkaniny i w efekcie może i sprawią one, że plama z trawy zniknie, ale ubrania staną się też podatne na rozdarcia i innego rodzaju mankamenty. Dlatego najbezpieczniej jest sięgnąć po profesjonalne produkty, takie jak tlenowe oczyszczacze do usuwania plamy z trawy na jeansach. Nie tylko skutecznie pozbędą się one śladów, ale także zadbają odpowiednio o stan Twoich ubrań. Znajdziesz je między innymi w ofercie naszego sklepu internetowego sklepinco.pl Dodatkowo przyczynią się one też na przykład do odświeżania kolorów odzieży czy do zachowania jej olśniewającej bieli. Warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dowiedzieć się, jak usunąć plamy z trawy na dżinsach szybko i bezpiecznie.

, Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów
, Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów
, Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów
, Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów
, Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów
, Jak usunąć plamy z trawy? Lista sprawdzonych sposobów

Najbardziej rozpoznawalny płyn do mycia naczyń w Polsce

(Kantar Millward Brown, czerwiec 2018)