Strona główna / Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?

Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?

 

jak prać białe ubrania

Zżółknięte i poszarzałe ubrania to zmora wielu osób. Biała koszulka, która po kilku praniach traci swój śnieżnobiały kolor to efekt nieprawidłowego prania. Jak wybielić ubrania, które straciły pierwotną jakość? Zapoznaj się z naszymi poradami i zadbaj o to, aby białe ubrania dłużej wyglądały jak nowe!

Jak prać białe rzeczy?

Temat prania białych rzeczy powinno się rozpocząć od podstaw, a mianowicie od pralki. Czyszczenie sprzętów powinno być regularną czynnością, która z pewnością przyniesie wiele korzyści, zarówno dla ubrań, jak i dla żywotności domowych sprzętów AGD. Pralkę należy czyścić najlepiej raz w miesiącu, ze względu na powstający w bębnie kamień, gromadzące się włókna materiałów oraz zalegający w szufladzie osad z proszku do prania. Takie pozostałości mogą zostać wchłonięte przez jasne tkaniny, które w efekcie stają się poszarzałe. 

Jak prać białe rzeczy, aby pozostały białe? W pierwszej kolejności zacznij segregować ubrania. Ta z pozoru oczywista czynność, nie dla każdego jest standardem. W trosce o zachowanie oryginalnej bieli ubrań, warto sięgnąć po specjalne chusteczki wybielające Ludwik. Produkt ten z wysoką skutecznością chroni tkaniny przed żółknięciem oraz szarzeniem.

Biel i jasne kolory z łatwością chłoną ciemniejsze barwy, dlatego przy praniu białych i kolorowych tkanin należy zwracać na to szczególną uwagę. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie użycie chusteczek zapobiegających farbowaniu ubrań. Wystarczy włożyć jedną do dwóch  chusteczek do prania, aby zebrały one wszystkie barwniki wydostające się z ciemniejszych tkanin i kolorowych nadruków do wody. To proste i wygodne rozwiązanie na zabezpieczenie białych ubrań bez większego wysiłku.

Odpowiedź na to, jak prać białe rzeczy można znaleźć na metce każdej  tkaniny. Warto stosować się do zaleceń producenta, aby zachować jakość ubrań na dłużej. Na metce znaleźć można wskazówki dotyczące sposobu prania, temperatury wody czy ogólnego obchodzenia się z danym materiałem. Delikatne ubrania zaleca się prać ręcznie i w niskiej temperaturze, co ma szczególne znaczenie dla zachowania kondycji odzieży i utrzymania jej pierwotnej kolorystyki.

Aby zapobiec żółtym plamom pod pachami na białych bluzkach i koszulach, warto zadbać o dobór skutecznych antyperspirantów, pomagających w powstrzymaniu potu, który przyczynia się do powstawania przebarwień. Na drogeryjnych półkach można znaleźć kosmetyki specjalnie przeznaczone do stosowania pod białymi ubraniami. Dzięki temu odzież dłużej utrzyma nienagannie elegancki i schludny wygląd, a my unikniemy zmartwienia, jak wybielić ubranie.

Pranie białych rzeczy wymaga użycia odpowiednich środków piorących i odplamiających, innych niż te, które są przeznaczone do czarnego lub do kolorów. Żele, kapsułki i proszki do prania białych tkanin skutecznie usuwają plamy i zabrudzenia, dodatkowo dbając o zachowanie ich nieskazitelnej bieli. Dzięki zawartości substancji wybielających specjalne środki pomagają w utrzymaniu śnieżnego koloru, dlatego należy pamiętać, aby stosować detergenty zgodnie z ich przeznaczeniem. Ze względu na słabą rozpuszczalność proszku w niskich temperaturach i jego pozostałości na ubraniach, warto częściej sięgać po płyn, żel lub kapsułki.

Jak wybielić zżółknięte ubrania? 

Jak wybielić zżółknięte ubrania w skuteczny i bezpieczny sposób? Na rynku dostępne są specjalne odplamiacze do białych tkanin, które pozwalają na usunięcie nawet najbardziej uciążliwych plam, nie uszkadzając przy tym delikatnych ubrań. Jednym z takich środków są odplamiacze tlenowe, które przywracają biel zżółkniętym materiałom oraz usuwają uciążliwe zabrudzenia. Jak wybielić białe ubrania? Najłatwiejszym sposobem jest sięgnięcie po wybielacz, który jest silnym detergentem, rozjaśniającym zżółknięte i poszarzałe tkaniny.

Jak wybielić ubrania? Sposoby na poszarzałe tkaniny

Jak wybielić ubrania, które z czasem stały się szare i straciły ładny wygląd? Najszybciej brudzącą się częścią garderoby są białe skarpetki. Częsty kontakt jasnej bawełny z zanieczyszczonym podłożem czy farbującym obuwiem sprawia, że niedawno zakupione skarpetki tracą swoje walory estetyczne i są wyrzucane. Jest to znaczący problem, biorąc pod uwagę fakt, iż tekstylia stanowią jedne z najliczniejszych zanieczyszczeń kuli ziemskiej

Jeśli skarpetki są mocno przebarwione i zabrudzone, należy namoczyć je przed włożeniem do pralki, aby nie narazić pozostałych ubrań na szarzenie. Sprawdzonym, bezpiecznym i najwygodniejszym sposobem na wybielenie poszarzałych ubrań jest użycie skutecznych wybielaczy, dostępnych we wszystkich sklepach. Wysokiej jakości środki, takie jak wybielacz tlenowy Ludwik, nie tylko usuwają plamy i przywracają oryginalną biel, ale dodatkowo chronią ubrania przed szarzeniem i żółknięciem.

, Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?
, Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?
, Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?
, Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?
, Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?
, Jak prać ubrania, aby pozostały śnieżnobiałe?

Najbardziej rozpoznawalny płyn do mycia naczyń w Polsce

(Kantar Millward Brown, czerwiec 2018)