Strona główna / Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?

Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?

jak umyć okna bez smug

Mycie okien dla większości osób nie należy do ulubionych obowiązków domowych. Zwykło się sądzić, że jest to czynność pochłaniająca masę czasu i energii a całkowita przejrzystość szyb jest niemal nie do osiągnięcia. W tym artykule zostaną zaprezentowane metody na szybkie i skuteczne mycie okien bez smug, które zaskoczą satysfakcjonującym efektem.

Jak umyć okna? Poznaj prostą i skuteczną zasadę 

Pierwsza i podstawowa zasada, która jest nieoczywistą odpowiedzią na nurtujące pytanie „jak myć okna, żeby nie było smug?” to porządki o odpowiedniej porze dnia i podczas szczególnych warunków atmosferycznych. Mycie szyb w gorący i słoneczny dzień powoduje błyskawiczne parowanie wody, co skutkuje powstawaniem smug i zacieków. Lepszy efekt uzyskamy, myjąc okna w pochmurny, lecz bezdeszczowy dzień. Kolejnym istotnym elementem jest temperatura, zbyt wysoka powoduje szybkie parowanie i powstanie smug, jednak zbyt niska może zmrozić krople wody, w efekcie czego na szybie pojawią się małe plamki. Jak umyć okna, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Optymalnym wyborem będzie dzień bez skrajnych temperatur – przede wszystkim należy unikać mrozów i upałów. 

Jak myć okna bez smug? 

Jedną z ważniejszych zasad, która usprawni i ułatwi mycie okien jest zachowanie odpowiedniej kolejności.

 

 

Stosowanie się do wyżej wymienionej instrukcji „jak myć okna bez smug” i wykonywanie sumiennie każdego kroku to gwarancja sukcesu i satysfakcji z wykonanej pracy.

Jak myć okna? Wybór odpowiednich detergentów

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do mycia okien z dodatkiem octu lub alkoholu, które skutecznie czyszczą i odtłuszczają szyby. Profesjonalne środki czyszczące nie zostawiają smug i zacieków. Dodatkowo wiele z nich posiada przyjemny zapach, dzięki któremu sprzątanie jest o wiele przyjemniejsze. Jak myć okna bez smug? Stosowanie płynów przeznaczonych do mycia okien to gwarancja przejrzystych szyb i czystych ram. Bezsprzecznym atutem gotowych płynów jest ich wielofunkcyjność, jednym produktem możemy wyczyścić zarówno szyby, jak i ramy czy parapety. 

Warto zwrócić uwagę na detergenty o formule „antypara”, które zapobiegają parowaniu szyb. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i krótki czas spędzony na sprzątaniu. Takie środki świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza. Przykładem jest płyn do mycia szyb Ludwik anty para, który skutecznie chroni przed zaparowywaniem szyb, błyskawicznie rozpuszcza zabrudzenia i co ważne, nie pozostawia smug.

Istnieją również alternatywy dla tradycyjnych płynów czyszczących w postaci domowych środków. Takie preparaty niekiedy dorównują skutecznością tym, które są dostępne na sklepowych półkach. Nie są jednak tak wygodne w użyciu i często posiadają ostry, nieprzyjemny zapach – dotyczy to zwłaszcza domowych detergentów przygotowanych na bazie octu. 

Mycie okien. Czym myć okna, żeby uniknąć smug? 

Ostatnim elementem odpowiedzi na pytanie „jak umyć okna?” jest wybór odpowiednich akcesoriów, które są niemniej ważne od wyboru detergentów. Najlepszym wyborem będą ściereczki z mikrofibry, które świetnie zbierają brud i nie pozostawiają za sobą włókien. Mikrofibra jest wysoce skuteczna a przy tym wyjątkowo delikatna, dlatego można jej używać do mycia ram i parapetów bez obaw o ich zarysowania czy uszkodzenia. 

Dla ułatwienia sprzątania i ograniczenia spędzonego nad nim czasu warto wyposażyć się w ściągaczkę do wody, która zbierze nadmiar płynów i pomoże w szybszym wypolerowaniu okien.

, Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?
, Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?
, Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?
, Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?
, Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?
, Jak dobrze i szybko umyć okna bez smug?

Najbardziej rozpoznawalny płyn do mycia naczyń w Polsce

(Kantar Millward Brown, czerwiec 2018)