Strona główna / Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?

Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?

Czym myć kafelki i płytki łazienkowe

Łazienka jest jednym z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Aby przebywanie w niej było przyjemne, powinna być utrzymana w czystości. Ze względu na zbierający się na kafelkach kurz, kamień z wody i osad z mydła mycie płytek łazienkowych może stanowić niemałe wyzwanie. Dla wielu osób sprzątanie tego pomieszczenia jest przykrą koniecznością, a wcale nie musi nią być. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty, które pomogą utrzymać czystość. Czym myć płytki łazienkowe? Podpowiadamy!

Mycie płytek łazienkowych – jak często?

Częstotliwość sprzątania poszczególnych pomieszczeń w domu zależy w głównej mierze od tego, jak intensywnie są użytkowane. Łazienki i toalety są pomieszczeniami szczególnie narażonymi na rozwój szkodliwych bakterii oraz pleśni, ze względu na trudną do wyeliminowania wilgoć. Dobra wentylacja jest pomocna, jednak nie zawsze wystarcza, aby zapobiec rozwojowi szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.  Dlatego warto wiedzieć, jak często i czym myć kafelki łazienkowe, by utrzymać optymalny poziom higieny.

Najlepiej dokładnie sprzątać łazienkę przynajmniej raz w tygodniu. Obejmuje to mycie podłóg, wanny, umywalki, a także czyszczenie płytek w kabinie prysznicowej, na ścianach i podłodze. Samą wannę, umywalkę i toaletę należy czyścić częściej, najlepiej co 3-4 dni. Taka częstotliwość pomoże zapobiec powstaniu uporczywych zabrudzeń, a także zbieraniu się osadu i kamienia z wody, szczególnie tej twardej.

Czym myć płytki łazienkowe podłogowe?

Choć kafelki nie wymagają tak zaawansowanej pielęgnacji, jak drewno czy naturalny kamień, wciąż potrzebują właściwego oczyszczania. Zaniedbanie sprzątania lub regularne stosowanie nieodpowiednich produktów może doprowadzić do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Czym czyścić płytki łazienkowe? Najlepiej używać w tym celu dedykowanych środków, które najlepiej sprawdzą się w przypadku tego rodzaju materiału.

Choć terakota, gres i inne materiały, z których wykonuje się płytki podłogowe, cechują się dużą wytrzymałością i trwałością, przy nieodpowiedniej pielęgnacji i braku regularnego czyszczenia, tracą swoje walory estetyczne. Produkt do czyszczenia kafelków powinien zawierać odpowiednie środki powierzchniowo czynne, które skutecznie poradzą sobie z brudem i osadami z wody oraz mydła. Najlepszym wyborem jest dedykowany płyn do mycia płytek, zawierający skuteczne składniki, a jednocześnie bezpieczny dla czyszczonej powierzchni. Jeśli masz do czynienia z trudnymi zabrudzeniami, warto pokusić się o użycie gąbki lub ścierki z mikrofibry.  Aby skutecznie usunąć brud, wystarczy nalać odrobinę sprawdzonego płynu do mycia płytek na zabrudzenie, odczekać kilka minut, a następnie zmyć powierzchnię ścierką lub gąbką.

Czym wyczyścić kafelki łazienkowe na ścianach?

Płytki ścienne są mniej narażone na uszkodzenia niż ich podłogowe odpowiedniki, przez co zazwyczaj cechują się mniejszą wytrzymałością mechaniczną. Z uwagi na to do ich czyszczenia należy wybierać delikatne akcesoria oraz łagodne środki czyszczące. Sztywne myjki o ostrych brzegach mogą zostawiać rysy i otarcia. Dlatego najlepszą odpowiedzią na pytanie, czym czyścić kafelki łazienkowe, są ściereczki z mikrofibry i miękkie gąbki.

Aby delikatne materiały mogły poradzić sobie z kurzem i osadem, konieczny jest wybór odpowiedniego produktu do czyszczenia. Takim produktem jest mleczko do czyszczenia łazienki Ludwik. Wygodny atomizer i wydobywająca się z niego aktywna piana znacząco ułatwiają pracę.  Zawarte w mleczku detergenty nie uszkodzą powierzchni płytek, a jednocześnie na tyle silne, że bez trudu rozpuszczą nawet uporczywe zabrudzenia. Czym myć płytki łazienkowe? Postaw na sprawdzone środki, takie jak produkty marki Ludwik!

Dodatkowym plusem mleczka jest jego uniwersalność. Nadaje się do powierzchni ceramicznych, szklanych, chromowanych, stalowych i plastikowych. Mleczko jest wygodne w użyciu, skuteczne i pozostawia przyjemny, kwiatowy zapach.

Czym myć płytki w kabinie prysznicowej?

Kafelki, które pokrywają ściany wokół prysznica, są szczególnie narażone na gromadzenie osadu z wody i resztek mydła bądź innych produktów do higieny osobistej. Z tego powodu wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym myć płytki w kabinie prysznicowej, aby utrzymać je w czystości i zapobiec rozwojowi bakterii oraz pleśni.

Podobnie jak w przypadku tego, czym wyczyścić kafelki łazienkowe na podłodze i ścianach, produkt do czyszczenia prysznica musi być jednocześnie skuteczny i bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

Specjalistyczny płyn do mycia kabin prysznicowych gwarantuje czystość wszystkich powierzchni, włącznie z szybą osłaniającą kabinę oraz baterią. Warto na to zwracać uwagę, decydując, czym czyścić płytki pod prysznicem.

Jak myć płytki łazienkowe bez smug?

W kwestii dbania o czystość przestrzeni sanitarnych istotnym pytaniem jest nie tylko to, czym najlepiej czyścić płytki łazienkowe, ale też jak to robić, aby bez dużego wysiłku uzyskać najlepszy możliwy efekt. Odpowiedzią na to, jak wyczyścić płytki w kabinie prysznicowej, są odpowiednie produkty, a także odpowiednia częstotliwość ich wykorzystania. Aby na kaflach oraz na szybie nie powstawały nieestetyczne zacieki i zaschnięte osady z kamienia, dobrze jest przecierać je po każdym skorzystaniu z prysznica.

Jeśli chodzi o to, jak czyścić kafelki łazienkowe, aby nie powstawały na nich smugi, to warto pamiętać, by zwracać uwagę na regularne czyszczenie fug pomiędzy nimi. Gromadzące się w tych miejscach zanieczyszczenia nietrudno rozprowadzić na resztę powierzchni, pozostawiając ślady. Jeżeli płytki nie były czyszczone przez dłuższy czas, dobrze jest wykonać podwójne mycie – pierwsze usunie największe zanieczyszczenia, drugie pozwoli pozbyć się ewentualnych pozostałości.

A zatem, czym myć płytki łazienkowe? Odpowiedź jest prosta – stawiaj wyłącznie na produkty uznanych marek! Ludwik od lat dokłada starań, aby dostarczać na polski rynek produkty wyróżniające się nie tylko wysoką jakością, ale i wygodą stosowania i bezpieczeństwem dla czyszczonych powierzchni. Dzięki temu Twoja łazienka będzie zachwycała przez długie lata!

, Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?
, Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?
, Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?
, Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?
, Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?
, Czym myć kafelki i płytki łazienkowe?

Najbardziej rozpoznawalny płyn do mycia naczyń w Polsce

(Kantar Millward Brown, czerwiec 2018)